Pdf Kitap

Ücretsiz olarak E-kitap indirebilir veya okuyabilirsiniz.

WordPress Hakkında Detaylı Bilgiler Kitabı PDF

Blog ve WordPress

Bu kitapta genel amacımız; kodlamalardan olabildiğince uzak kalarak WordPress ile Profesyonel Tasarım’lar oluşturup gerek kendi işlerimizi, gerek ticarete atılıp başkalarının işlerini görerek para kazanmaktır. Bu amaç ile WordPress benim gözümde Blog olmaktan çoktan çıkmıştır. Bu yüzden bundan sonraki sayfalarda nadir olarak “blog” kelimesini göreceksiniz ve WordPress’i blog olduğu için değil, harika bir sistem olduğu için seveceksiniz.

Neler Yapacaksınız?

Her firmaya ait bir web tasarım çözümleri vardır. Mesela bir oto galeri firmasına bir sadece html tabanlı tasarım yapamayız. Çünkü sürekli olarak satılan otomobillerin ve yeni otomobillerin özellikleri siteye girilmelidir. Sürekli olarak güncellenmelidir.

WordPress’i siz hangi amaçla kullanacaksınız önce ona karar vermelisiniz. İhtiyacınız olan; en ince ayrıntısına kadar müdahale edebileceğiniz ve bize blog’umuz üzerinde tam hakimiyet kurma imkanı veren, esneklikte sınır tanımayan bir blog yazılımı ise işiniz kolay…

Fakat, WordPress’in nimetlerinden yararlanarak işinizi ticarete mi dökmeyi planlıyorsunuz? İşte bunun için sadece WordPress bilmek yetmeyecektir! Profesyonel olarak WordPress bilmeniz gerekecektir. Yani sadece WordPress ile sayfa girmek yetmez. Bununla birlikte WordPress için geliştirilmiş olan birçok aracı da etkili bir şekilde bir tasarımcı ve programcı gözü ile kullanabilmeniz gerekmektedir.

Bizim kitabımız her iki seçeneği de kapsıyor.

Temelden öğrenip, kitabın ortalarında yavaş yavaş profesyonelliğe geçeceksiniz.

Tema Seçimi

WordPress’i hangi amaçla kullanacağınızın kararını verdikten sonra, bu karar kadar diğer bir önemli olay da tema seçimidir. Yani sitemizin tasarımı. Piyasada WordPress için geliştirilmiş istemeyeceğiniz kadar tema bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları çok basit olurken bazıları da gerçekten web sitenizi ziyaret eden kişilerin gözlerini doyuracak niteliktedir. Kurumunuzu web ortamında en iyi şekilde yansıtmak veya kişisel sitenizi ziyaretçilere hayran bırakmak sizin elinizde.

Ücretli Temalar

WordPress’in yazılım firmaları tarafından ne kadar önemsendiğinden bahsetmiştik. Bu firmalar genelde WordPress için ücretli temalar yaparak para kazanırlar. Nette bu temalar Premium Temalar ya da Profesyonel Temalar olarak geçer. Profesyonel Temalar’ı sadece ücretli olarak değil, ücretsiz olarak da bulabilirsiniz ama bu olay ne kadar legal olur, tartışılır.


Updated: 19 Şubat 2018 — 13:59

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pdf Kitap © 2017 Frontier Theme