Pdf Kitap

Ücretsiz olarak E-kitap indirebilir veya okuyabilirsiniz.

Uyumsuz Leydi Isabel Cooper

Karanlık Olanlar’dan bazıları her durumda çığlık atmanıza izin vermezlerdi.

Joan’un sağ eli seğirdi. Bu penceresiz beyaz duvarlı odada rahipler her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için bir çember oluşturarak çalışmakta ve önceden tamamlama fırsatı bulamadıkları son birkaç ayini yerine getirmekteydi. Joan daha önce hiç gerçek bir büyü yapmamıştı. Ayrıca içinde bulunduğu anla, bu kez savaşamıyordu. Eğer şimdi ölürse her şeyin sonu olacaktı ve bedeninin büyük bir kısmını hareketsiz tutmak için bunu bilmenin yeterli olduğuna kendini ikna etmişti. Ne var ki eli onun bu komutunu dinlemiyordu.

Böylece Joan sağ eliyle kılıcının kabzasını sıkıca kavradı. Aslında bir tabancayı tercih ederdi, ancak rahipler tabancanın bu ortamda dikkat çekici bir biçimde kötü bir fikir olacağını söylemişlerdi. Kılıcın kabzası tahtaydı, uzun süredir kullanılmaktan yüzeyindeki pürüzler kaybolmuştu ama yine de dayanıklıydı. Joan’un kendini şu anda hissettiğinden çok daha dayanıklıydı.

Joan’un arkasındaki çember mavi bir ışık saçmaya başladı. Joan bunu bildiğinden ensesindeki tüyler diken diken oldu. Arkasına bakmadı. Çemberi zamanından önce görmek istemiyordu ve herhangi biriyle göz göze gelmeyi kesinlikle istemiyordu.

Hiç kimse konuşmuyordu. Rahipler büyülü sözlerle ilahiler söylüyor, elli yedi Gizli İsim’in hepsini anıyor ve çağrı seslemleri sırasında dilleri tuhaf bir biçimde bükülüyordu, ancak hiç kimse birbiriyle konuşmuyordu. Tüm planlar aylar önce son halini almıştı. Söylenecek hiçbir şey yoktu. Joan teşekkür ya da acıma istemiyordu ve umut etmek istediğinden de çok emin değildi.

Bu yüzden Joan sessiz kaldı ve gürültüleri duyan da ilk o oldu, ancak duyduklarına inanamadı, zaten önemi de yoktu. Dışarıdaki herkes görevini biliyordu. İlk pençe kümesi metal kapıyı yardığında ötedeki koridorda kimin bedeninin yatmakta olduğunu biliyordu.

Kılıcını kınından çıkararak neredeyse kendi bedeninin ebatlarındaki bir ele saldırdı. Bu el tünellere göre çok büyüktü, ancak Karanlık Olanlar ne zaman normal ebat ve şekillere ilgi göstermişti ki? Acı bir çığlık koptu ve el aniden geri çekildi. Ne var ki bu geri çekilme sadece bir anlıktı. Delikten, daha küçük yaratıklar dökülüyordu ama aslında o kadar da küçük değillerdi.

İçinde bulunduğu durum, hatta arkasında dalgalanan güç, rahiplerin giderek yükselen panik dolu sesleri ve düşünme-meye çalıştığı isimler bile tanıdıktı. Mücadele, Joan’un omuzları etrafına sıcak bir battaniye gibi sarınmıştı. Bir sürü gözü olan şeyleri bıçakladı ve kırbaç gibi dokunaçlara, pençelere ve yeşilimsi-siyah alev patlamalarına saldırdı. Sonra etrafında diğerleri belirdi: ruhani muhafızlar. Tıpkı kendi ellerinin varlığından haberdar olduğu gibi onların varlığından da haberdardı.

Muhafızlardan biri düşerek duvarda kırmızı bir leke bıraktı. Bir diğeri çömelerek topuğunun arkasında parıldayan bir kamçıyı yakaladı ve onunla mücadele ederken ileri doğru sürüklendi. Joan öne doğru atılarak saldırıya geçti, ancak arkasından biri onu geri çekti. Mücadele etmeye başladı, ancak sonra nerede olduğunu hatırladı ve ona doğru öfkeyle bakan insan gözlerini gördü.

Yüzündeki kan çekilmiş olan Elizabeth, “Git şimdi,” dedi. “Şimdi.” Elizabeth bir cevap gelmesini beklemeden Joan’u çemberin içine itti.

Joan’un etrafında neredeyse o anda bir ışık yükseldi: Başlangıçta mavi ve sonrasında bir milyon değişik tonda parlayan bir ışıktı. Işık bariyerinin dışında oda dönerek gözden kayboldu ve yer Joan’un ayaklarının altından kayıp gitti.

Joan’un son gördüğü şey kılıcının yere düşüşü oldu.

“Bölürrb i

Englefield Hail yakınındaki orman yazın başlangıcıyla birlikte yemyeşildi, ancak Simon Grenville’e göre çalışma odasının penceresinden görünen manzara hiç olmasa da olurdu. Onun tek görebildiği, inceden bir öfkeyi gizleyen dikkatli el yazısıyla kaleme alınmış olan teyzesinin mektubuydu:

Öy fesine ani Sır şekifde ayrıCarak ve beni ezip geçtiğin yetmezmiş gibi eş dostCarımızdan Herhangi birine de hiçbir bifgi vermeyerek ne yaymak istediğini anCayabdmem oCdukça imkânsız. ^areketCerin tam ofarak gücendirmemişse de dedîkoduCara sebep ofmuş gibi görünüyor.

Sen eCbette ki topfumun oCumfu kanaatferini ne kadar az umursadığını çok uzun zaman önce göstermiştin. Ancak böyfesi düşüncesiz bir davranış ‘Eİeanor’un topfumdaki konumunu düşürmekten başka bir şeye yarayamaz ki gönfünde ve ruhunda yarattığı hasarfardan bahsetmiyorum bife.

Simon okumayı bırakarak atla gezinti yapmak üzere giyindi. Kayda değer bir çaba göstererek, odadan çıkarken mektubu şömine ateşine atmamak için kendini tuttu.

İşin kötüsü Sarah Teyze haklıydı. Londra’dan acilen kendi başına ayrılması dedikodulara yol açmış olabilirdi. Ancak soylu bir beyefendinin evindeki gizemli bir olaydan bu kadar kısa süre sonra okul çağındaki kız kardeşini de yanında götürmek

ıı

dedikoduların haftalarca devam etmesine neden olabilirdi. Sağduyulu bir davranış biçimi olmamıştı, ama o an için atabileceği tek adımdı.

Atı ürktüğünde Simon yumruklarını sıktığını fark etti.

Kendi kendine, sakin ol, dedi. Hayvan her zamanki gibi gergin. Onu korkutmanın gereği yok.

Patika bir oyun parkurundan daha uzun değildi ve her iki taraftaki çalılık gürdü. Civardaki ağaçlar birbirine geçerek büyümüş ya da yaşlı kötürümler gibi bir tarafa yatmış gibi görünüyordu. Burası bir kişinin bir kelt rahibiyle karşılaşmayı umacağı türden bir yerdi. Bir zamanlar dikilitaşların bulunduğu bir yerdi. Simon, küçükken babasının onlar hakkında şakalar yaptığını hatırladı. O zamanlar bu fikir ona komik gelmişti. Simon büyüdüğünde bu anı merakının kabarmasına neden olmuştu, ancak araştırma yapmak için hiç vakit bulamamıştı.

Şimdi burası ona sadece hakkında düşünmemeyi tercih edeceği şeyleri anımsatıyordu. Örneğin Eleanor’un geldiklerinden beri odalarını koruma şeklini hatırlatıyordu. Ya da sabah gazetesindeki ölüm ilanını: “Yüzbaşı Frederick Carter, alayının gururu ve onu tanıyan herkes tarafından sevilen kişi.”

Biri dışında herkes tarafından.

Simon ürperdi. Başlangıçta bunu sinirlerinin bozukluğuna bağladı. Sonra ışığın kaybolduğunu fark ederek güneşin kapattığı karanlık bulutları görmek üzere başını kaldırdı.

Bir iç çekişi bastırdı ve patikanın anayoldan ayrıldığını hatırladığı yere doğru yol almak üzere Aladdin’i geri döndürdü, ama yol yoktu. Onun yerine yolu üçe bölen bir çatalla karşılaştı, her bir patika diğerinden daha sık ağaçlarla kaplıydı. Hangi yönden geldiğine dair net bir işaret göremedi, çünkü çimenlik toynak izlerini saklayacak kadar sıktı.


Updated: 23 Şubat 2018 — 00:00

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pdf Kitap © 2017 Frontier Theme